XIV Barbórkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej – relacja

abd_4891,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

W dniach 27-28 stycznia na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, dzięki gościnności dyrektora Marcina Pilarskiego, odbył się „XIV Ogólnopolski Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Grzegorza Kiełba”. Turniej zorganizowało Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej. Dzięki pracy członków stowarzyszenia w tym roku w turnieju udział wzięło 16 drużyn żeńskich oraz męskich z takich miast jak: Warszawa, Kraków, Kielce, Czechowice-Dzedzice, Opole, Skarżysko-Kościelne, Szymbark, Stalowa Wola oraz Tarnobrzeg. W sumie w turnieju wzięło udział około 160 osób.

W sobotę odbyły się mecze w ramach rozgrywek grupowych oraz półfinały w turnieju męskim. Po ciężkich bojach grupowych w półfinałach turnieju mężczyzn zagrały ze sobą drużyny: AZS UJK Kielce – Volley Masters Czechowice-Dzedzice oraz SKB Bartosz i Przyjaciele Kraków – SAMAX Stalowa Wola. Oba mecze były bardzo wyrównane a zwycięzców poznaliśmy dopiero po zaciętych tie-brakach. Jako pierwsi do finału turnieju męskiego po wygranej w tie-braku 16-14 awansowali zawodnicy AZS UJK  Kielce.

W drugim półfinale emocji też nie brakowało. Po pierwszym dość  łatwo wygranym secie zawodnicy SAMAXu Stalowa Wola w drugim secie prowadzili już 24-20 i wydawało się, że formalnością będzie zdobycie punktu dającego awans do finału. Nic bardziej mylnego. Zepsuta zagrywka a zaraz po niej seria potężnych zagrywek Piotra Klimy (MVP Turnieju Mężczyzn) i to zespół SKP Bartosz po wygranej w tie-braku do 12 mógł się cieszyć z awansu do finału.

Po sobotnich rozgrywkach w Turnieju Kobiet wiadomo było, że w niedzielnych półfinałach zagrają: Politechnika Opolska – Bez Oba Kraków oraz Apollo Kraków – DANA GAMEB Skarżysko –Kościelne.

Niedzielne rozgrywki rozpoczęły się 2 meczami półfinałowymi w turnieju kobiet oraz meczem o 3 miejsce w Turnieju Mężczyzn. Do finału Turnieju Kobiet awansowały drużyny Politechniki Opolskiej oraz Apollo Kraków. Mecz o 3 miejsce w Turnieju Mężczyzn rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając z SAMAX Stalowa Wola 2-1 zawodnicy Volley Masters Czechowice-Dziedzice.

W meczu finałowym Turnieju Mężczyzn zespół SKP Bartosz i Przyjaciele Kraków przewyższał ubiegłorocznych zwycięzców turnieju z AZS UJK Kielce pod względem fizycznym co zdecydowało o dość  łatwym zwycięstwie 2-0.

W Turnieju Kobiet w meczu o 3 miejsce 2-1 wygrała drużyna Bez Obaw Kraków pokonując dziewczyny z DANA GAMEB Skarżysko-Kościelne. W finale Turnieju Kobiet zespół Apollo Kraków pokonując 2-0 Politechnikę Opolską udowodnił, że to właśnie tej drużynie w tym roku należało się zwycięstwo w XIV Barbórkowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Organizatorzy turnieju dziękują Prezydentowi Miasta Tarnobrzega, Dyrektorowi ZSP Nr 1, Stowarzyszeniu Inżynierów Techników Górnictwa, WORD Tarnobrzeg oraz MOSiR Tarnobrzeg.

Końcowa klasyfikacja Turnieju Kobiet:

1. Apollo Kraków
2. Politechnika Opolska
3. Bez Obaw Kraków
4. DANA GAMEB Skarżysko-Kościelne
5-8. TSSPS Tarnobrzeg, Gotowe na Wszystko Warszawa, Tak Jest Kraków, AZS UJK Kielce

Końcowa klasyfikacja Turnieju Mężczyzn:

1. SKP Bartosz i Przyjaciele Kraków
2. AZS UJK Kielce
3. Volley Masters Czechowice-Dziedzice
4. SAMAX Stalowa Wola
5-8. WORD Tarnobrzeg, PAW-BUD Team Tarnobrzeg, Trybus Szymbark, KONZBUD Stalowa Wola

„ZŁOTA SZÓSTKA” Turnieju:

1. Weronika Zawadzka (DANA GAMEB Skarżysko-Kościelne)
2. Olga Czernik (Bez Obaw Kraków)
3. Vanessa Łobodzińska (Politechnika Opolska)
4. Mateusz Tkaczyk (SAMAX Stalowa Wola)
5. Krzysztof Łukasik (Volley Masters Czechowice-Dziedzice)
6. Maciej Zieliński (AZS UJK Kielce)

MVP Turnieju Kobiet:

1. Dorota Szymska (Apollo Kraków)

MVP Turnieju Mężczyzn:

1. Piotr Klima (SKP Bartosz i Przyjaciele Kraków)