Wygrana TSSPS Anser Siarki Tarnobrzeg, za 3 punkty, z Paleo Pogoń Proszowice

Logo TSSPS Siarka 3

Z kolejnego zwycięstwa cieszyły się zawodniczki TSSPS Anser Siarki Tarnobrzeg, po wygraniej 3:1 z Paleo Pogoń Proszowice. Na wyjeździe siatkarki Siarki musiały przełknąć smak porażki z Pogonią Proszowice, ale w Tarnobrzegu, przed własną publicznością, udowodniły kto naprawdę jest lepszy w rozgrywkach IV grupy II ligi Kobiet. Mecz zaczął się zgodnie z planem, od początku pierwszego seta Siarka przejęła inicjatywę i kontrolowały przebieg seta.Już przy stanie 6:2 trener Pogoni poprosił o pierwszą przerwę dla swojego zespołu. O druga poprosił przegrywając 11:19, ale od tego momentu siatkarki pogoni zdobyły tylko 1 punkt i przegrały seta 12:25. Drugi set miał być tylko formalnością, i wszystko szło zgodnie z planem…  ale tylko do stanu 22:16 dla Siarki. Od tego momentu na boisku dominowały zawodniczki Pogoni Proszowice. Dziewczynom z Tarnobrzega zabrakło w tej fazie gry wszystkiego: przyjęcia, skutecznego ataku w pierwszej akcji, skutecznego ataku w kontrze, dobrego bloku, jedynie gra w obronie mogła zasługiwać na pochwałę. A zawodniczki z Pogoni podkręciły tępo gry i wykorzystały szansę na zwycięstwo, wygrywając seta 25:23.  W trzecim secie siatkarki Siarki nie pozwoliły zawodniczkom Proszowic na złapanie oddechu, kontrolowały przebieg seta i z każdą piłką zdobywały coraz większą przewagę:3:2, 8:5, 10:7, 13:9, 17:11, 20:13, aby w końcu wygrać 25:16. Czwarty set zaczął się od prowadzenia Proszowic 3:1 ale zaraz Siarka wyszła na prowadzenia 5:3, a przy prowadzeniu Siarki8:5 trener Pomykalski z Proszowic wziął czas dla swojej drużyny. Nie zmienił tym obrazu gry, a Siarka coraz szybciej zbliżała się do zwycięstwa za trzy punkty. Gra toczyła się „do jednej bramki”, a na tablicy świetlnej, po 1 godzinie i 22 minutach zakończył się czwarty set meczu wynikiem 25:14 dla Siarki.

Po meczu trener Dróbkowski powiedział: „… nie do końca jestem zadowolony z postawy swoich zawodniczek, ale rozumiem, że ciężko było grać Katarzynie Galicy tuż po przebytej chorobie. Cieszę się ze zwycięstwa za 3 punkty i dziękuję dziewczyną za to zwycięstwo”.

Pierwszy raz w składzie Siarki została wpisana 13 letnia Joanna Waszyńska, córka byłej zawodniczki Siarki.

Siarka Tarnobrzeg – Paleo Pogoń Proszowice 3:1 (25-12;23-25;25-16;25-14)

Siarka Tarnobrzeg:  Mysiak, Sas, Wąż, Hajduk, Galica(kapitan), Jabłońska. Na zmianę  w II secie Matejek.

MKS Paleo Pogoń Proszowice: Koperczak, Żyła, Szkodny, Klocek, Rydzyńska, Woźniak, na zmianach: Szymska.

Widzów: 120. Sędziowie: Michał Malinowski SI, Małgorzata Krawczyk SII, Marcin Kuszaj SE, Robert Chmiel i Justyna Zych SL.