Siarka Lepsza od Bolesława

Logo TSSPS Siarka 3

Nasze zawodniczki sprawiły prezent trenerowi Dróbkowskiemu (z okazji imienin) pokonując na własnym boisku zawodniczki z Rzeszowa 3:0.Sobotni mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, na przeciw siebie stanęły drużyny z 5 i szóstego miejsca w tabeli. Pamiętając porażkę z Rzeszowa, trener Dróbkowski zdawał sobie sprawę, że w tym meczu nie wolno zlekceważyć przeciwniczek w żadnym momencie meczu. Dyspozycje trenera dla zawodniczek Siarki były jasne, od początku meczu grać „na maxa” i nie dać pograć młodym dziewczynom z Rzeszowa. Jednak początek meczu nie wpisał się w zakładany plan, bo to Bolesław zaczął od wysokiego c i zdobył pierwsze dwa punkty. Na szczęście przewaga Rzeszowa była widoczna tylko na początku seta. Nasze dziewczęta nie zdeprymowały się takim startem i szybko punkt po punkcie zaczęły przejmować inicjatywę, a przeciwniczkom pomysłu i szczęścia już nie wystarczyło na równą grę. Przewaga Siarki do końca seta była bardzo wyraźna i zakończył się  on wygraną do 11. Kolejna odsłona meczu odbywała się także pod dyktando Siarki, chociaż nasze zawodniczki popełniły kilka błędów i seta wygrały tylko do 19. W trzecim secie dalej na parkiecie dominowała Siarka, a dziewczęta z Rzeszowa nie mogły znaleźć sposobu na dobry blok i dobrą grę w obronie Siarki. Partia trzecia zakończyła się wygraną do 15. Trener Dróbkowski po meczu chwalił swoje zawodniczki za bardzo mądrą i cierpliwą grę. Szczególnie cieszył się z dobrej gry obronnej, która w wielu akcjach deprymowała Rzeszowianki i podcinała im skrzydła. Po zwycięstwie za 3 punkty Siarka w tabeli II ligi grupy 4 tej, zajmuje 4 miejsce.

Siarka Tarnobrzeg: Mysiak, Wąż, Jabłońska, Hajduk, Sas, Galica, na zmianę: Matejek.

Siarka Tarnobrzeg Bolesław V LO Rzeszów 3:0 25:11, 25:19, 25:15