Ponownie bez punktu.

Basia z druzyną

I tym razem, nie udało się drużynie TSSPS Siarka Tarnobrzeg wywalczyć punktu. Przeciwniczkami naszych dziewczyn były była drużyna DEWELOPRES Rzeszów. Pod nieobecność chorego trenera Dróbkowskiego, Siatkarkami kierowała z ławki trenerskiej Barbara Mysiak. Nasza drużyna, rozegrała dobry mecz, choć oczywiście brakowało w każdym secie postawienie przysłowiowej kropki nad „i”. W połowie pierwszego seta to nasze zawodniczki nadawały ton grze i prowadziły już 17-14, ale wtedy coś się zacięło…

i Dwelopres szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Naszym zawodniczkom udało się jeszcze doprowadzić do stanu 22-23, ale swoimi błędami oddały seta przeciwniczkom. W drugim secie zacięta walka trwała do stanu 15-15, później na boisku swój styl gry narzuciły Rzeszowianki i Siarka zaczęła łatwo tracić punkty.Optymizm odżył w kibicach, gdy po kilku ładnych akcjach Siarka odrobiła straty i doprowadziła do stanu 22-24, niestety to był ostatni punkt zdobyty w tym secie. Najgorszym wynikiem zakończył się set trzeci, chociaż do stanu 16-15 dla Siarki, nic nie zapowiadało katastrofy. Wtedy to w drużynie z Rzeszowa, pojawiła się na zagrywce Adamska Barbara, która posyłała na stronę Siarki dość kąśliwe piłki. Niestety, sprawiały one naszym dziewczynom, wiele kłopotu. Sytuacji nie zmieniły brane przez trener Mysiak czasy (16-18, 16-21) i robienie zmian zawodniczek (16-22, 16-24). Seta zakończył błąd naszej drużyny w ataku. Niestety takich błędów w drugiej części trzeciego seta było bardzo dużo.

Podsumowując, trzeba przyznać, że drużyna DewelopRes Rzeszów była lepsza od Siarki, ale zwycięstwo nie przyszło jej wcale łatwo. Nasze dziewczęta należy pochwalić za ambitna i pełna waleczności grę. Bardzo dobrze kolejny raz zaprezentowała się Justyna Bator, która była pewnym punktem ataku ze środka. Dobrze zagrała też Karina Róg, chociaż sił zabrakło jej  w trzecim secie na skuteczne ataki, przynajmniej tak dobre jak w pierwszej i drugiej odsłonie meczu.

KS TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg – KS Dewelopres Rzeszów 0-3 (22-25,22-25,16-25)

KS TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg: Galica, Sas, Wąż, Róg, Bator, Grzesiak, Janda-libero, Dziadosz, Pietrasik,

KS Dewelopres Rzeszów: Cieśnik, Olszówka, Pyrć, Adamska, Warzocha, Grzelak, Filipowicz, Peret – libero, Gasidło, Myjak, Wilk.

Sędziowali: Grzyb Aleksandra i Sawoniuk Marcin z Łodzi.

Widzów: około 150.