2 punkty zaostają w Tarnobrzegu

KPS Siarka

Nasi zawodnicy, w dzisiejszym meczu, pokonali faworyzowany zespół z Oleszyc 3:2. Od początku meczu, widać było, że podrażnieni ostatnimi porażkami, zawodnicy Siarki maja wielką ochotę do gry. To oni przez 2,5 seta nadawali ton grze. Gdyby nie kilka zepsutych zagrywek, można by było uznać dwa sety w ich wykonaniu za bardzo dobre z akcentem na bardzo. Siarka zaczęła mecz w eksperymentalnym ustawieniu, grali na dwóch atakujących a w rolę jednego wcielił się sam trener Karol Szczepanik. Dobre przyjęcie i kombinacyjna gra rozgrywającego, pozwalała na piękne ataki, które w tej części meczu wychodziły naszym zawodnikom bardzo dobrze. Szczególnie dobrze spisywał się Grzesiek Janeczko, którego przyjezdni w żaden sposób nie potrafili zablokować. Tak dobrze grającej Siarki, kibice w Tarnobrzegu, nie widzieli już od dawna….. Obraz gry nie zmienił się aż do połowy 3 seta. Od stanu 10:8 dla Siarki nasi zawodnicy zaczęli odczuwać trudy spotkania i widać było, że przeżywają lekki kryzys. 3 set mógł się skończyć ogromną przewagą Oleszyc, ale zmiennicy którzy weszli pod koniec seta podgonili wynik do 18. Czwarty set wyglądał dużo lepiej, siarka kilkukrotnie wychodziła na 2,3 punktowe prowadzenie. Było nawet 20:18 i 21:19. Niestety powtórzył się scenariusz z seta 3, siły opuściły naszych zawodników i nie mogli skończyć żadnego ataku, a czarę goryczy dopełniło fatalne przyjęcie. Szybko zrobił się remi 2:2 w meczu. Tiebreaka Siarka zaczęła od prowadzenia, a walka toczyła się punkt za punkt, w czasie zmian stron Oleszyce prowadziły 8:7. Na szczęście udało się naszym zawodnikom doprowadzić do remisu i następnie zdobyli 9 punkt. Mieliśmy także w górze punkt 10, niestety sędzia nie zauważył piłki po bloku i ponownie był remis 9:9. W tej części seta powstało ogromne zamieszanie, ze względu na grubiańskie zachowanie zawodnik Oleszyc i zawodnik Siarki zostali ukarani żółtymi kartkami, na szczęście bez konsekwencji punktowych. Cała sytuacja podrażniła naszych siatkarzy, co pozwoliło im wykrzesać jeszcze trochę siły i odskoczyć od przeciwnika na 2 punkty. Przewagę jeszcze powiększyli po błędnym ataku Oleszyc, i zakończyli seta 15:12 wygrywając całe spotkanie 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu, nasi zawodnicy nadal liczą się w grze o awans do III ligi.

KPS Siarka MOSiR Tarnobrzeg – SSPS PBS Czarni Oleszyce 3:2 (25-22,25-18,18-25,22-18, 15-12)